Spolky v obci

Tělovýchovná jednota Sokol Kunčina, z.s.

Kontaktní osoba:
Předseda spolku: Jan Šejnoha
Sekretář spolku: Ing. Michal Kubín
Kontaktní telefon: 732 669 653
Kontaktní mail: sekretar.sokolkuncina@email.cz

Víc informací:
https://sokolkuncina.webnode.cz/

V nelehké době roku 1949 byl místními kunčinskými obyvateli založen oddíl kopané (TJ Sokol Kunčina). Nebyly sice zkušenosti ani praxe, ale byla odvaha, elán, odhodlání, chuť a velké fandovství, takže i nedostatky, které se v průběhu času vyskytly, byly překonány a fotbal v Kunčině se ubíral správným směrem a hleděl do budoucnosti, která nebyla neúspěšná.

Po překonání počátečních obtíží se brzy dostavily úspěchy v kopané, ledním hokeji, boxu, šachu, sportovním parašutismu, kuželkách, košíkové, dívčí kopané a základní tělesné výchově.
V některých sportech se členové umístili na předních místech v rámci republiky. Úkolem menších organizací je vychovávat dobré fotbalisty a těm nejlepším umožnit hrát ve vyšších soutěžích.
Do dnešní doby jich z kunčinské líhně odešla celá řada do větších klubů, dva z nich dokonce hrávali nejvyšší československou i českou soutěž, a to pánové Miloš Kudyn a Libor Soldán. Libor Soldán získal "zlatou kopačku" za gól roku 1990. Z toho je zřejmé, že i u nás dokázali vyrůst dobří hráči - je zapotřebí jim dát příležitost.

Jsme jedna z mála vesnických organizací v okrese Svitavy, která má kompletní zastoupení ve všech soutěžích, máme žákovské mužstvo, dorost i muže. Kdo zná dnešní poměry, jistě uzná, že za vším stojí mravenčí práce několika nadšenců. Máme co dělat, abychom všechny oddíly zabezpečili tak, aby své soutěže mohli zdárně absolvovat. Věříme, že se nám to za pomoci našich sponzorů a obce Kunčina bude i nadále dařit.

Společenské akce pořádané členy spolku:
Společenský ples (KC Kunčina - únor)
Vinobraní (KC Kunčina - říjen)

Obecní úřad Kunčina
Kunčina 204
569 24 Kunčina

Tel: +420 461 318 321
Email: obec@obeckuncina.cz
Datová schránka: 59ibrui

Úřední hodiny:
pondělí a středa
7:00 - 12:00 / 13:00 - 16:30