Dětská hřiště

V roce 2015 se podařilo dostavět veřejností a dětmi dlouho očekávaná dětská hřiště v Kunčině a Nové Vsi.

Výstavba dětských hřišť byla podpořena zastupitelstvem obce již na konci roku 2014, bylo rozhodnuto, že se obec pokusí získat dotaci na nákup herních prvků. Abychom získali maximální možnou výši dotace od MMR ČR, tedy ve výši 400.000 Kč, byl ve spolupráci s dětmi z MŠ a ZŠ Kunčina sestaven projekt na nákup prvků v ceně 636.000 Kč.

Zastupitelstvo obce se také shodlo na tom, že zemní práce, dopadové plochy a oplocení zaplatí obec z obecního rozpočtu tak, aby nepoužila dotační prostředky na platbu něčeho, co je schopna zajistit levněji a pomocí práce vlastních zaměstnanců.

V roce 2016 byla dostavěna dětská hřiště u základní a mateřské školy v Kunčině a hřiště z mateřské školy v Nově Vsi. Obec získala dotaci od MMR ČR ve výši 399.900 Kč.

 

Všechna dětská hřiště budou otevřena sezónně, a to od března do listopadu daného roku. Obec Kunčina si vyhrazuje právo změnit otevírací dobu dle počasí. 

Správcem dětských hřišť byl jmenován pan Jaroslav Selinger a velmi rád zodpoví Vaše dotazy či podněty na tel. čísle 736 148 431.